Хлопчик не втопився, бо поруч був лікар-стоматолог

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of image_attach_views_handler_field_attached_images::pre_render() should be compatible with views_handler_field::pre_render($values) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/image/contrib/image_attach/image_attach_views_handler_field_attached_images.inc on line 111.
Версія для друку
Лікар рятівник

У недільний день житель Олевська Житомирської області Валерій Ковальчук відправився порибалити на річку Уборть.

- Зізнатися, я не фанат рибного лову, але в той день вирішив скласти компанію приятелеві-сусідові, - згадує 33-річний лікар-стоматолог Валерій Ковальчук. - Коли йшли по мосту, сусідові здалося, що в річці хтось борсається. Я глянув у той бік і помітив маленьку дівчинку, яка сиділа на березі і кидала в воду пісок. Але, придивившись, побачив, що у воді і правда хтось пірнає. Подумав: мабуть, людина непогано вміє плавати, адже в тому місці глибина не менш трьох метрів. Плавець то показувався з води, то зникав ...

- І раптом він, в черговий раз пірнувши, зник з очей, - продовжує Валерій Ковальчук. - Я інтуїтивно відчув: сталася біда. Миттю кинувся до річки і поплив до того місця, де тільки що бачив людину. Завдяки тому, що добре пірнаю, мені вдалося швидко знайти потопаючого. Він вже лежав на дні річки і не ворушився. Але це був не доросла людина, а зовсім ще маленька дитина! Я схопив його за одяг, підняв наверх і поплив разом з ним до берега.

Малюк, якого я дістав з дна річки, весь посинів і не подавав ознак життя. Щоб привести дитину до тями, насамперед очистив йому рот від твані, перевернув на животик, уклав на своє зігнуте коліно обличчям вниз і видалив воду, яка потрапила в легені, кілька разів надавав рукою на спинку. З його рота побіг теплий струмочок. Але хлопчик як і раніше не дихав, тому я вирішив провести штучне дихання і непрямий масаж серця. Після декількох різких натискань на грудну клітку робив одне вдування повітря методом «рот у рот». Нарешті малюк засопів. Про всяк випадок зробив йому ще кілька натискань, і дитина ... голосно заплакав. Як же я зрадів! Хлопчина дивився на мене великими переляканими очима, ревів і кликав маму.

Валерій обняв хлопчика і спробував заспокоїти. У цей час приятель чоловіки набирав номер швидкої допомоги.

Малюка відвезли до лікарні, а його рятівник пішов додому.

- Тільки потім побачив, як у мене тремтять руки, - зізнається Валерій. - Я був дуже схвильований, тому ми з сусідом всю зворотну дорогу мовчали. А вдома відчув таку легкість в душі! Мій настрій не залишилося непоміченим. Дружина і дві маленькі доньки мало не хором запитали: «Що, зловив дуже велику рибу?» Довелося пояснити, що я ... «Зловив» малюка. І розповів про те, що трапилося.

Дочки сказали, що пишаються мною. Напевно, це найкраще, що мені доводилося чути в житті. Звичайно ж, не забув нагадати моїм дівчаткам про правила поведінки на воді. Хоча ми з дружиною їх одних на річки не відпускаємо.

Як же сталося, що врятований Валерієм дитина опинився на річці без нагляду дорослих? Виявилося, того дня трирічний Славік гуляв у себе у дворі, а мама з татом поралися по господарству в будинку. Малюка прийшла провідати його трирічна подружка Світу. Дівчинка запропонувала піти на річку, подивитися на воду, а потім швиденько повернутися додому. (З'ясувалося, що Свєта росте у неблагополучній сім'ї, і самостійні прогулянки для неї - звичайна справа.)

- Свiтланка казала, что мі Дуже Швидко повернемося, й тато з мамою навiть нiчого НЕ помiтять, - розповідає Славік. - Узялісь за ручки та й пiшлі. Йшлі довго, я навiть не думав, что рiчка находится так далеко (малюки пройшли більше кілометра. - Авт.). Потiм перейшлі мiсточок ї спустимося до води. Свiтланка живити, чі вмiю я плавати. Сказала, що треба Знято маєчку та трусики, а то смороду намокнути, i батьки про все дiзнаються. Я роздягнувся i полiз у воду, бо менi страшенно хотiлося дiзнатіся, чі вмiю я плавати. Свiтланка сказала, что чекатіме мене на березi й гратіметься пiсочком ... Потiм я побачим дядько ї Дуже злякався, думав, что вiн про все розкаже мамi.

Маленькому Славіку кілька днів довелося провести в лікарні. Після виписки батьки разом з малюком прийшли до Валерія з гостинцями. Славік побачив свого рятувальника і закричав: «Вісь цею дядько дiставав мене з води!»

- Це неймовірно, але син розумів, що з ним відбувалося, і потім докладно розповів про те, що трапилося, - розповідає батько хлопчика Володимир. - Він пам'ятає, як дядько Валера приводив його в почуття, як робив масаж, обіймав, заспокоював. Ось тільки Славік ще не усвідомлює, що йому життя врятували ...

Коли ми з дружиною помітили, що сина немає у дворі, то ледве з розуму не зійшли. Обійшли всі двори, заглянули у всі закутки. Шукати сина на річці нам навіть в голову не прийшло!

Насварили, звичайно, після всього, що сталося. Пояснили, що він вчинив дуже погано, пішовши з дому і нікого не попередивши. Славік пообіцяв більше ніколи нас так не засмучувати. Як же всім нам пощастило, що в той момент на річці виявився Валерій! Він зробив героїчний вчинок. Ми безмірно йому вдячні.

Управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в Житомирській області номінує кандидатуру Валерія Ковальчука на нагородження у всеукраїнській акції «Герой-рятувальник року».

Присоединяйтесь!