Олевський лісгосп виплатив працівникам тринадцяту зарплату

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of image_attach_views_handler_field_attached_images::pre_render() should be compatible with views_handler_field::pre_render($values) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/image/contrib/image_attach/image_attach_views_handler_field_attached_images.inc on line 111.
Версія для друку
_Олевськ.jpg

Директор Олександр Бондарчук розповідає про здобутки та подальші перспективи найбільшого в районі підприємства

Новорічний подарунок – тринадцяту зарплату – отримають працівники ДП «Олевське лісове господарство». Такої події тут не було півтора десятки років. Сьогодні тут по-іншому підходять до розв'язання нагальних питань. І про це – розповідь директора підприємства Олександра Анатолійовича Бондарчука:

- Півроку тому, коли випало приймати від попередника чималу  так звану «лісову» спадщину, насамперед потрібно було зробити ретельний аналіз і дати об'єктивну, професійну оцінку стану виробництва на той час. А стан був доволі, м'яко кажучи,  непривабливий – 4 мільйони боргів загалом, і в їх числі – заборгованість по заробітній платі.  Отже, на порядок денний ці питання постали руба, і зволікати з їх вирішенням аж ніяк не можна було. Та й взагалі – в лісовому господарстві другорядних питань не буває: це велика, розгалужена система, усі ланки якої мають водночас діяти злагоджено, ритмічно, гармонійно.

Кор: Ми нині конче потребуємо хоч крихту оптимізму, хоча б трішечки якогось позитиву, отже, напевно ж уже маємо підстави сподіватися – оцінка сьогоднішнього стану виробництва підвищилась? 

О.А.Бондарчук: Безперечно. І це, перш за все, покриття усіх боргів, які тут накопичилися за кілька років. Сьогодні ми, як мовиться, число в число, платимо трудівникам заробітну плату, навіть з'являються можливості напрацьовувати тенденцію до її підвищення. Також людям тепер нараховуються надбавки за вислугу років, а до новорічних свят вони отримають ще й тринадцяту зарплату, що, звісна річ, додасть їм не тільки святкового настрою, а й наснаги на майбутнє. Матеріальний стимул – річ переконлива і впливовіша, ніж просто обіцянки кращого життя. Варто відзначити, востаннє лісівники отримували омріяну «тринадцяту» аж п'ятнадцять років тому!

Кор: Нам, поліщукам, важко навіть уявити своє життя-буття без лісу. Отже, коли мимо проїжджає величезна вантажна машина, вщерть наповнена добротними дубовими колодами, чи дошками, тобто за вашою термінологією – лісоматеріалом – у кожного мимоволі стискається серце – ліс вирубується нещадно і не по-хазяйськи, і у звичних місцях, де ще зовсім недавно збирали восени гриби, замість зелених дібров – лиш пеньки зрізаних дерев. Сумно…

О.А.Бондарчук: Наша основна функція зрештою в цьому й полягає, щоб проводити правильну, інтенсивну роботу, спрямовану на відновлення лісового фонду. На сьогодні всі заходи в цьому напрямку здійснюються активно, цілеспрямовано, з урахуванням такого важливого, вагомого, значущого фактора як збереження лісових масивів для прийдешніх поколінь українців. І на найближчу перспективу маємо цілком серйозні і логічно обґрунтовані наміри – спрямовувати виробництво на зменшення об'ємів рубок і зростання обсягів і різновидів переробки деревини. З погляду суто професійного підходу та прогресивного досвіду можна заробляти ті самі кошти, але втричі менше рубати лісу і зберегти його для наших дітей, внуків, правнуків.

Насадження в нас доглядаються на нормальному рівні, працюють ланки лісокультурниць, ми самі вирощуємо саджанці, так званий посадковий матеріал для поновлення лісових площ. Причому, вирощуємо його втричі більше від норми, але цей строкатий запас, скажемо так, «юної лісової зміни», необхідний для будь-яких непередбачуваних ситуацій, які трапляються на будь-якому виробництві. Отже узгоджено й гармонійно працюють у нас так звані шкілки, тобто спеціальні розсадники, де спершу пророщується насіння, а затим поетапно вирощуються саджанці для лісових ділянок, де проходять рубки догляду. Цей процес доволі непростий, різноманітний, багатогранний – кожен вид дерева має свій вік, свої властивості, які й визначають види й способи їх використання. А ще ж треба підходити по-науковому – впроваджувати у лісовиробництво найбільш цінні, так би мовити, елітні породи дерев, які мають усі шанси прижитися в наших поліських лісах і можуть бути використані з максимальною користю й віддачею і для виробництва, і для населення, і для навколишнього середовища.

Кор: Щороку наше видання –«Зорі над Убортю» – висвітлює цікаву, добру й корисну справу – акцію по озелененню «Посади своє дерево» за участю старшокласників місцевих шкіл. Це прекрасна традиція, котра стимулює найсвітліші почуття в серці кожного з нас…

О.А.Бондарчук: Виховувати молодь в дусі щирої любові й бережного ставлення до природи, до свого краю, до майбутнього планети взагалі, розвивати в ній усвідомлення того, що ліс – це дійсно наше неоціненне багатство – це питання окремої значущості і ваги. І якщо ми хочемо зберегти це багатство для нащадків,  щоб воно завжди було на службі в людини,то й маємо плекати в свідомості підростаючої юні почуття надто шанобливого відношення до такого істинного земного блага, як ліс. І використовувати його маємо цивілізовано, по-господарськи. 

З цією метою й діють у нас шкільні лісництва, де проводиться регулярне навчання школярів. Для цих цілей закуповуємо спеціальну літературу, проводимо цікаві заняття, в тому числі й практичні, як уже зазначалося – різні акції по озелененню, але й, окрім них, діти мають усі можливості за бажанням здобути певні професійні навички. Не всі з них, звісно ж, пов’яжуть надалі свою долю з роботою в лісгоспах, але ж користь від безпосередньої участі в житті лісу все одно перебільшити неможливо – багаторічний попередній досвід доволі переконливий. Ми маємо всі разом любити й леліяти наш ліс, бо він – наша спільна любов і турбота.

Кор: Отже, напрацювання маєте хороші по багатьох напрямах, а як же ведеться вам по основному з них, лісопереробному?  

О.А.Бондарчук: Найбільша виробнича дільниця по переробці деревини Олевського лісгоспу – нижній склад – переробляє протягом місяця десь півтори тисячі кубічних метрів круглого лісу. Маємо дуже наполегливе, продиктоване часом і потребами прагнення – наростити свої темпи, зробити процес переробки більш раціональним. А цього досягти можна лишень за рахунок придбання нового обладнання. На сьогоднішній день – це надто важливо, так як дасть можливість зменшити об’єми рубок лісу, як я вже зазначав на початку розмови. Це головне наше невідкладне прагнення – технічне переобладнання, модернізація, впровадження «ноу хау». Воно  є питанням «номер один» – ми, зрештою,  хочемо бути європейською країною, чи байдуже, як воно буде завтра? Правда ж, ні? Але ж обставини складаються, на жаль, не на користь лісівників. Так, у квітні вийшла постанова Кабміну, якою лісовим господарствам, тобто, таким підприємствам, як наше, заборонено без окремого дозволу здійснювати закупівлю основних технічних засобів. Це не просто гальмує процес, а якщо по-щирості – попросту зв’язує руки…

Неодноразово зверталися ми, так само, як і наші колеги зі всієї України в Агенцію лісових ресурсів. Та все марно, ніякого реагування, отже віз, як мовиться, і нині там… Але ж необхідно йти в ногу з часом, який сьогодні дещо підвищив планку вимог. І найперша з них – це раціональне використання коштів, щоб не повторювати попередніх помилок – заборгованості по ряду виплат, зокрема, заробітної плати працівникам. Адже цей негатив спричинений саме нераціональним використанням коштів… Керівник сучасного підприємства – це насамперед менеджер, котрий знає й розуміється на законах і потребах ринку. А тому, нам, людям, задіяним у лісовій галузі, необхідно сконцентруватися і… неодмінно, попри ускладнення, йти вперед – до здійснення задумів, до втілення їх у виробництво.

Користуючись нагодою, зичу – в передноворіччя – всім колегам-лісівникам, працьовитому й дружному колективу Олевського лісгоспу, а також нашим землякам з Білокорович, а також – усім землякам-полісянам, а також – усім українцям – богатирського здоров’я, міцної волі й незламної наполегливості, світлої віри й незрадливої надії у неминучу перемогу добра над злом, мирного, чистого, світлого неба. Нехай під ним буйно і стрімко зростають наші чудові ліси – на радість і користь усім поколінням.

За матеріалами газети "Зорі над Убортю"

Довідка: Олександра Бондарчука призначили директором Олевського ліспоспу після звільнення попередника Віктора Сороки. Останнього підозрюють в організації корупційних схем, зловживанням службовим становищем, організації так званого "АнтиМайдану"...

Присоединяйтесь!