Чотири майданівця з Житомирщини отримали звання Герой України посмертно

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 607.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 159.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 24.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 134.
  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/views/views.module on line 906.
  • strict warning: Declaration of image_attach_views_handler_field_attached_images::pre_render() should be compatible with views_handler_field::pre_render($values) in /home/olevsk/olevsk.com.ua/www/sites/all/modules/image/contrib/image_attach/image_attach_views_handler_field_attached_images.inc on line 111.
Версія для друку
923471_513733195413572_1198004539_n.jpg

Пройшов рік, а згадувати страшні події  Майдану й досі боляче. Тоді від нелюдських знущань влади пішло з життя 105 осіб, згідно офіційних даних Міністерства охорони здоров'я України. Волонтери-медики озвучують іншу цифру: 780 загиблих. Анастасія Поліщук наголосила, що в це число входять: близько 300 загиблих в різних лікувальних закладах, яких пізніше спалили в крематоріях; в Будинку профспілок було близько 200 тяжко поранених, які не змогли вибратися з полум'я та згоріли живцем; тіла людей, які не ідентифіковували, як майданівці, яких знаходили в лісах і за містом та всім відома Небесна сотня.

Наш обов'язок перед всіма загиблими  - пам'ятати їх та цінувати нашу свободу та державу, задля якої вірні партіоти країни пішли на смерть. 20 лютого установлено День Героїв Небесної сотні. Захід пам'яті буде проходити і в Олевську. 

Президент України присвоїв Небесній сотні звання Героїв України. Ця державна нагорода - найвищий ступінь відзнаки в Україні, що присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення. Героєві України вручається орден «Золота Зірка» за здійснення визначного геройського вчинку або орден Держави — за визначні трудові досягнення. Орденом Золотої зірки нагороджені чотири жителі Житомирської області.


Кемський Сергій Олександрович. Народився 15 листопада 1981 року в Керчі. Мешкав у Коростені, куди переїхав з батьками. Експерт Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив. Належав до «Чорної сотні». Допомагав виносити поранених. Вбитий снайпером пострілом у шию 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві. Активістами тіло було перенесене до готелю «Козацький», звідки транспортом доправлене на подвір'я Михайлівського Золотоверхого монастиря. Похований у селищі міського типу Яблунець Ємільчинського району, звідки родом батьки.

Прохорчук Віктор Олександрович. Народився 25 травня 1975 року в смт. Володарськ-Волинський.  Перебував на Майдані від самого початку, активіст Самооборони Майдану. Останній раз навідався до рідних у грудні 2013 року. Зник 18 лютого. Побратими з його сотні відшукали Віктора через тиждень у морзі. Перед тим тіло загиблого виявили у дворі Хрещатика, куди було викинуте зі слідами насильницької смерті та з перерізаним горлом. 27 лютого у Володарську-Волинському поховали 38-річного Віктора Прохорчука.

Балюк Олександр Олександрович. Народився  19 березня 1974 в с. Пилиповичі Новоград-Волинського району. Стояв на охороні барикади біля Національної Музичної Академії України ім. П. І. Чайковського (Консерваторія) по вулиці Городецького. Входив до сотні «Самооборони Євромайдану» Віталія Кличка. Помер 20 лютого від вогнепального поранення грудної клітини з пошкодженням внутрішніх органів. Зi слів очевидців, будучи тяжко пораненим, намагався врятувати життя iншого пораненого на вулиці Інститутській. Рідні впізнали його тіло 28 лютого в морзі на Оранжерейній.

Зайко Яків Якович. Народився 4 квітня 1940 року в Гродненській області, Білорусь. Проживав в Житомирі. Народний депутат України I скликання. 18 лютого помер від інфаркту, втікаючи від «Беркуту» на вул. Інститутській.

Цими днями Україна перебуває в скорботі за невинно вбитими майданівцями. За звичайними людьми, мітингарями, які відстоювали своє право жити у вільній і квітнучій Україні.

Присоединяйтесь!